Autorinių teisių apsauga

Autorinių teisių apsauga

autoriniu teisiu ir logotipo apsaugaAutorinių teisių ir logotipo apsauga. Beveik visose pasaulio šalyse, įskaitant ir Lietuvą, yra suteikiama valstybinė meno kūrinių teisinė apsauga. Tai reiškia, kad sukūrę, pavyzdžiui, savo įmonės logotipą, unikalią pakuotę, savo įmonę pristatančią spalvinę kompoziciją, galite pateikti paraišką dizainą registruojančiai nacionalinei institucijai. Lietuvoje tai galima padaryti kreipiantis į Valstybinį patentų biurą.

Itin įdomu, kad kai kuriose šalyse ar šalių bendrijose, pavyzdžiui, Europos Sąjungoje, įstatymai suteikia galimybę įgyti ribotą dizaino apsaugą neįregistruotiems dizainams trejų metų laikotarpiui nuo to momento, kai dizaino objektas buvo paskelbtas. Todėl net ir tie, kurie dar tik kuria savo verslą, bando įsitvirtinti rinkoje, turi tokių finansinių įsipareigojimų kaip ilgalaikes paskolos, gali apsaugoti savo darbą.

Kaip apsaugoti savo kūrybą

Svarbu pasakyti, jog neįregistravus dizaino, įmonės ar pavieniai žmonės, dar turi galimybę pabandyti parduoti savo kuriamus daiktus ir įvertinti jo sėkmę, galimybes, numatyti perspektyvas. Juk jei „paleidus į rinką“ produktą paaiškėja, jog niekas jo neperka, žmonės nesidomi siūlomu produktu. Galų gale, rinkai tokio daikto nė nereikia, tai neverta leisti pinigų ir mokėti už dizaino įregistravimą.

Na, o jeigu „paleidus į rinką“ produktą matote, jog vos spėjate jį gaminti ir tiekti į parduotuves? Tokiu atveju galite nieko nelaukdami traukti į Valstybinį patentų biurą ir pradėti tvarkyti dizaino įregistravimo dokumentus. Suprantama, jog tik pradėjus kurti naują produktą, jūsų finansai dar nėra stabilūs, tai ilgalaikes paskolos gali tapti puikia išeitimi.

Logotipo ir dizaino autorinių teisių apsauga

Yra ir dar keli dalykai, kuriuos turėtų žinoti dizainą kuriantys arba sukūrę asmenys, bet dar nespėję jo įregistruoti. Pirmiausia, reiktų nepamiršti, jog išimtiniais atvejais dizainas gali būti saugomas pagal Autorių teisių įstatymą. Kai kuriose Europos šalyse dizainas, funkcionuojantis kaip prekės ženklas – logotipas – gali būti saugomas kaip erdvinis prekės ženklas. Taip pat yra šalių, kuriose dizainas apsaugomas ir nuo konkurentų imitavimo.

Taigi, jei esate kūrybingas ir užsiimate dizaino kūrimu arba jei pats užsisakote, jog kas nors sukurtų dizainą jūsų kuriamam produktui, nepamirškite ir autorinių teisių apsaugos. Juk taip išvengsite tolesnių problemų. Na, o jei negalite sumokėti už dokumentų paruošimą, kurių reikia norint įregistruoti dizainą, galite kreiptis dėl ilgalaikes paskolos.